Piknik Staromiejski w ramach Dni Starego Miasta Poznania

11 sierpień 2017 Dział: Aktualności Napisała 

9.IX w godzinach 11:00-16:00 w Parku w Starym Korycie Warty odbędzie się Piknik Staromiejski - wydarzenie, w którym udział wziąć mogą wszyscy mieszkańcy Poznania. Organizowany jest we współpracy Fundacji Wspierania Twórczości i Sztuki Ars oraz Rady Osiedla Stare Miasto Poznań. Wydarzenie wpisuje się w obchody Dni Starego Miasta. Piknik Staromiejski ma za zadanie integrować lokalną społeczność, promować działania Rady Osiedla, organizacji pozarządowych, instytucji, placówek oświatowych i odpowiedzialnych społecznie biznesów działających na terenie dzielnicy Stare Miasto w Poznaniu. Chcielibyśmy pokazywać i promować ludzi i organizacje, które wpływają na życie kulturalne dzielnicy.

 

W programie między innymi:

Konkurs latawcowy o Puchar Prezydenta Miasta Poznania

Na terenie wydarzenia prowadzone będą warsztaty rodzinnego tworzenia latawców. Każdy chętny będzie mógł bezpłatnie wykonać latawiec, który weźmie udział w konkursie, nad którym patronat objął Prezydent Miasta Poznania Pan Jacek Jaśkowiak. Finałowy pokaz latawców odbędzie się o godzinie 14:00. Oceniane będzie estetyka latawca  oraz możliwości jego długiego szybowania w powietrzu. Na zwycięzców czeka ufundowany przez pana Prezydenta puchar!

 

Animacje dla dzieci

Przez cały czas trwania wydarzenia dzieci będą mogły korzystać z bezpłatnych atrakcji przygotowanych zarówno przez Fundację Ars jak i licznych partnerów wydarzenia. Wśród animacji nie zabraknie warsztatów plastycznych,  gier i zabaw podwórkowych, malowania twarzy i konkursów z nagrodami.

 

Pokazy i warsztaty taneczne Szkoły Tańca i Baletu Fouette

Wielką atrakcją pikniku będą także występy i warsztaty baletowe. Choreografia nawiązywać  do przedstawienia „Poznańskie Opowieści – Pyrlandia”. Spektakt baletowy w reżyserii Beaty Książkiewicz z muzyką Waldemara Rychłego wystawiany

był m.in. na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu.  Tancerze ze szkoły tańca przedstawią za pomocą ruchu i muzyki historię: Starego Marycha, Bamberki, Jarmarku Świętojańskiego, Lecha Poznań oraz Poznańskich Pyrek. Dla najmłodszych mieszkańców przygotowana  będzie także Strefa Sztuki Tańca, gdzie pod opieką doświadczonych pedagogów będzie można poznawać różnorodne style i techniki baletu. 

 

Warsztaty lalkarskie Zespołu Szkół Odzieżowych

         Warsztaty zorganizowane przez Panią Lidię Koralewską wraz z wolontariuszami, uczniami Technikum Odzieżowego z ul. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu. Wspólnie z mieszkańcami zostaną przygotowane i uszyte lalki, które będzie można dowolnie malować, ubierać, doklejać włosy i ubranka. Każde dziecko będzie mogło zabrać zrobioną lalkę do domu.

 

           Pokazy Poznańskie Służb Miejskich

Komendy Miejskiej Policji, Staży Pożarnej oraz Straży Miejskiej przygotują blok animacji i zabaw edukacyjnych dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy. W parku powstanie między innymi miasteczko ruchu drogowego i  warsztaty pierwszej pomocy. Nie zabraknie informacji o bezpiecznej podróży dzieci do szkoły czy zachowaniu się w przypadku ataku psa. Strażacy z 1 Specjalistycznej Grupy ratownictwa Wodno- Nurkowego Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej przygotują także specjalne warsztaty bezpieczeństwa nad wodą. Nie zabraknie także maskotek służb w tym ulubieńców  maluchów – Strażnika Wartusia i Sierżanta Pyrka. Dorośli będą mogli zasięgnąć porad i informacji na oznakowanych stoiskach służb.

W wydarzeniu wezmą udział także  instytucje, fundacje i stowarzyszenia i odpowiedzialne społecznie firmy, które działają w naszym najbliższym otoczeniu: Uniwersytet Trzeciego Wieku, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej, Koalicja Święty

Marcin, Centrum Inicjatyw Senioralnych, Poznańskie Centrum Świadczeń, Dobra Kawiarnia.

 

Występy na scenie:

Od godziny 11 scena przy amfiteatrze obfitować będzie także w  występy artystyczne. Swoim talentem popiszą się dzieci ze Szkoły Musicalowej Erato, roztańczeni Seniorzy występujący w zespole Feniksianki  oraz chór seniorów „Jesienne Róże” działający w Klubie Centrum przy Dziennym Domu Pomocy nr 1. Występy dzieci i seniorów przeplatane będą konkursami i występami wspaniałego iluzjonisty Łukasza Szydlika. Finałem muzycznego święta na starym mieście będzie występ Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele, który poderwie wszystkich gorącymi i wesołymi rytmami największych polskich
i zagranicznych hitów.

 

Dzięki dofinansowaniu Rady Osiedla Stare Miasto na każdego chętnego czekać będzie darmowy owocowy poczęstunek.

 

Wydarzenie zakończy się o godzinie 16:00

Wstęp na wszystkie atrakcje – bezpłatny!

Darczyńcy

Partnerzy