V Poznańskie Dni Rodziny. Rusza konkurs na Dziecięcą Radę Miasta!

09 maj 2017 Dział: Aktualności Napisała 

Wraz z Urzędem Miasta Poznania ponownie tworzymy Dziecięcą Radę Miasta.

Aby wyłonić członków rady, organizujemy konkurs plastyczno – literacki: "POZNAŃ JAK Z BAJKI", na podstawie którego wybranych zostanie 10 osób z klas I – III oraz 10 osób z klas IV – VI. Poprzez prace plastyczne oraz krótkie formy literackie nadsyłane do Fundacji Ars dzieci opisywać będą swoje miasto jako bajkowe, niesamowite, pełne życia i ciekawostek. Zachęcamy dzieci do puszczenia wodzy fantazji!

Nagrodą dla zwycięzców konkursu jest współtworzenie Dziecięcej Rady Miasta oraz nagrody rzeczowe. Finał wydarzenia odbędzie się 1 czerwca w Urzędzie Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim. Wybrane przez kapitułę konkursu dzieci zwiedzą Urząd Miasta, zasiądą także w fotelach radnych biorąc udział w dyskusji o Poznaniu.

Wybrani laureaci konkursu będą mogli także zaprosić swoich rodziców, dziadków oraz całą klasę do udziału w festynie z okazji Dnia Dziecka na placu przy urzędzie.

Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu! Wszystkie dokładne informacje znajdziecie Państwo w załącznikach.

Dla wszystkich nauczycieli, których uczniowie wezmą udział z konkursie zostanie wystawione specjalne zaświadczenie potwierdzające współpracę z Fundacją Ars przy tworzeniu Dziecięcej Rady Miasta
Poznania.

Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Poznania w ramach Małego Grantu. 

Darczyńcy

Partnerzy