Poznańskie Centrum Świętych Mikołajów

01 grudzień 2016 Dział: Aktualności Napisała 

Fundacja ARS po raz drugi organizuje projekt „Poznańskie Centrum Świętych Mikołajów". Z tej okazji poszukujemy do współpracy wolontariuszy, w różnym wieku i o różnych pasjach, którzy zaangażują się w pomoc dzieciom w przedszkolach oraz oddziałach dziecięcych szpitali zlokalizowanych na terenie Starego Miasta. Projekt zosał dofinansowany przez Radę Osiedla Stare Miasto.

Wolontariusze chcący wziąć udział w projekcie zostaną przeszkoleni i wraz z pracownikami Fundacji Ars stworzą program świątecznych warsztatów arteterapeutycznych i różnorodnych, dostosowanych do stanu zdrowia dzieci, animacji i zabaw. Nasi animatorzy udadzą się do umówionych wcześniej miejsc, aby przeprowadzić z dziećmi zajęcia i obdarować je drobnymi prezentami. Zajęcia odbędą się nieodpłatnie, a ich jedynym celem będzie pobudzenie kreatywności dzieci , odciążenie psychiczne i wsparcie oraz zabawa dzięki której na twarzach dzieci pojawi się uśmiech.

Każdy wolontariusz otrzyma od fundacji zaświadczenie o udziale w projekcie, a także weźmie udział w spotkaniu wigilijnym w siedzibie Fundacji Ars. Finałem akcji będzie koncert kolęd z prezentacją zdjęć z przeprowadzonych warsztatów dla wolontariuszy i chętnych mieszkańców Starego Miasta w siedzibie Fundacji Ars przy ul. Nowowiejskiego 15/15a.

Projekt będzie realizowany w dniach 5 – 15 grudnia. W tym czasie wolontariusze mogą pomóc przygotowując ozdoby świąteczne i materiały do warsztatów dla dzieci, ozdabiając świąteczny ogródek Fundacji ARS oraz biorąc udział w finalnych warsztatach świątecznych, wigilii oraz wystawie laureatów konkursu „Świąteczna Pocztówka". Każda osoba może wybrać dogodny dla siebie termin i rodzaj zajęć, w których chce uczestniczyć. Wolontariat to nie tylko możliwość zdobywania doświadczenia, ale przede wszystkim realna pomoc drugiemu człowiekowi. Udział w zajęciach pobudza kreatywność oraz daje radość z niesienia pomocy innym, zwłaszcza najmłodszym.

Wszystkich chętnych prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety, do której link znajduje się poniżej.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc7QNw7-_x6UZ0Z5gnrtryWTNfwVro4fn4yUfGvWVZ65cvsIA/viewform?c=0&w=1

Więcej inforomacji o projekcie:

Aleksandra Dmitrzak

członkini zarzadu Fundacji Ars

tel 501 320 888

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Darczyńcy

Partnerzy