Wyniki VIII Ogólnopolskiego Konkursu "Świąteczna Pocztówka!"

21 listopad 2016 Dział: Aktualności Napisała 

W tym roku już po raz ósmy Fundacja Ars zorganizowała zimową edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Świąteczna Pocztówka".


Każda edycja konkursu cieszy się dużą popularnością pośród uczniów szkół i przedszkoli nie tylko z Poznania i Wielkopolski, ale także z wielu miast z całej Polski. W tym roku otrzymaliśmy 634 prace z przedszkoli, szkół, domów kultury i świetlic z całej Polski! Dziękujemy wszystkim za tak duży odzew! 


Poprzez naszą akcję zachęcamy dzieci i młodzież do zaangażowania i rozwijania swoich pasji. Chcemy, aby poświęcając swój czas mogły własnoręcznie stworzyć pocztówki z życzeniami i dzięki temu poczuć, że takie kartki niosą ze sobą większy ładunek emocjonalny, aniżeli wysłanie wiadomości SMSem czy za pośrednictwem Internetu. Dodatkową zachętą dla uczestników konkursu jest jedna z głównych nagród, czyli wydrukowanie prac w postaci prawdziwych pocztówek, gotowych do wysłania.

 

Przedstawiamy wyniki, gratulując wszystkim za talent, pomysłowość oraz dużą wrażliwość.

Jury w składzie:

Hanna Kotewicz – Przewodnicząca komisji konkursowej
Edyta Piątek – Prezes Zarządu Fundacji Ars
Małgorzata Kotewicz – członkini komisji konkursowej
Aleksandra Dmitrzak – koordynator projektu

Wybrano 19 zwycięskie prace w czterech kategoriach

Wyniki:

Kategoria wiekowa do 3-6 lat:
I miejsce: Julia Cisło, lat 6, Samorządowe Przedszkole w Przesławiu
II miejsce: Anieszka Formanowicz lat 5, Szkoła Podstawowa nr 34 w Poznaniu
III miejsce: Kinga Arast lat 6, Publiczna Szkoła Podstawowa Oddział Przedszkolny w Lasach
Wyróżnienie: Olga Gąsior Przedszkole nr 58 w Poznaniu
Wyróżnienie: Anastazja Jabłońska lat 6, Przedszkole nr 58 „Tęczowy Świat" w Poznaniu

Kategoria wiekowa 7-9 lat
I miejsce: Zofia Mruk lat 7, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
II miejsce: Emilia Piecha lat 8, Ognisko pracy pozaszkolnej Zespół „Przygoda" w Rybniku
III miejsce: Łucja Nowak Szkoła Podstawowa nr 54
Wyróżnienie: Emilia Jaros lat 8, Ognisko pracy pozaszkolnej Zespół „Przygoda" w Rybniku

Kategoria wiekowa 10-12 lat:
I miejsce: Zuzanna Kopka lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
II miejsce: Julia Tomczyk lat 11, Gminny Ośrodek Kultury w Szczepietowie
II miejsce: Marta Skowron lat 12, Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda" w Rybniku
Wyróżnienie: Wiktor Polechoński lat 11, Szkoła Podstawowa nr 3 w Łazach
Wyróżnienie: Mateusz Pauter lat 10, Szkoła Podstawowa nr 58 w Poznaniu

Kategoria wiekowa do 13-16 lat:
I miejsce: Martyna Pietrzak lat 14, Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie
II miejsce: Adam Radlak, lat 13, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Ciasnej, Gimnazjum
III miejsce: Kinga Weronika Dudko lat 13, Gimnazjum im.G. Hodkiewicza w Zabłudowie
Wyróżnienie: Hanna Kiszka lat 13, Ognisko Pracy Przedszkolnej Zespół „Przygoda" w Rybniku
Wyróżnienie: Roksana Maziarz lat 15, Gimnazjum nr 33 w Poznaniu

15 grudnia odbyła się gala wręczenia nagród, na której obecni byli laureaci, uczniowie Katedralnego Gimnazjum Muzycznego prowadzeni przez Panią Magdalenę Gniewowską oraz przedstawicielka Mecenasa Artystycznego przedsięwzięcia firmy Apa Polska Pani Bernadeta Melini. 

Nagrody dla uczestników, którzy nie pojawili się na gali wręczenia nagród zostaną wysłane pocztą na adres szkoły lub przedszkola, do którego uczęszcza laureat. 

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na Facebooku. 

 

Kategoria wiekowa do 3-6 lat:
I miejsce: Julia Cisło, lat 6, Samorządowe Przedszkole w Przesławiu
II miejsce: Anieszka Formanowicz lat 5, Szkoła Podstawowa nr 34 w Poznaniu
III miejsce: Kinga Arast lat 6, Publiczna Szkoła Podstawowa Oddział Przedszkolny w Lasach
Wyróżnienie: Olga Gąsior Przedszkole nr 58 w Poznaniu
Wyróżnienie: Anastazja Jabłońska lat 6, Przedszkole nr 58 „Tęczowy Świat" w Poznaniu

Julia_Cisło_I_msc_3-6.jpg   Agnieszka_Formanowicz_ii_msc_3-6.jpgKinga_Arast_III_msc3-6.jpg

 

Anastazja_Jabłońska_wyr3-6.jpgwyr__Olga_Gąsior_3-6.jpg

Kategoria wiekowa 7-9 lat
I miejsce: Zofia Mruk lat 7, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach 
II miejsce: Emilia Piecha lat 8, Ognisko pracy pozaszkolnej Zespół „Przygoda" w Rybniku
III miejsce: Łucja Nowak Szkoła Podstawowa nr 54
Wyróżnienie: Emilia Jaros lat 8, Ognisko pracy pozaszkolnej Zespół „Przygoda" w Rybniku

img187.jpg  II.jpg  

 

iii.jpg wyr.jpg

Kategoria wiekowa 10-12 lat:
I miejsce: Zuzanna Kopka lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
II miejsce: Julia Tomczyk lat 11, Gminny Ośrodek Kultury w Szczepietowie
II miejsce: Marta Skowron lat 12, Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda" w Rybniku
Wyróżnienie: Wiktor Polechoński lat 11, Szkoła Podstawowa nr 3 w Łazach
Wyróżnienie: Mateusz Pauter lat 10, Szkoła Podstawowa nr 58 w Poznaniu

I.jpg  II.jpg III.jpg

 

wyr_2.jpgwyr.jpg

Kategoria wiekowa 10-12 lat:
I miejsce: Zuzanna Kopka lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
II miejsce: Julia Tomczyk lat 11, Gminny Ośrodek Kultury w Szczepietowie
II miejsce: Marta Skowron lat 12, Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda" w Rybniku
Wyróżnienie: Wiktor Polechoński lat 11, Szkoła Podstawowa nr 3 w Łazach
Wyróżnienie: Mateusz Pauter lat 10, Szkoła Podstawowa nr 58 w Poznaniu

img97.jpgimg70.jpgimg245.jpg

 

img190.jpg  img43.jpg

 

            Mecenat artystyczny:

         RENESANS-Logo2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Darczyńcy

Partnerzy