VI Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych

12 wrzesień 2016 Dział: Aktualności Napisała 

24 września  NGO-s przejmują kontrolę nad pl. Wolności - będzie głośno, kolorowo i radośnie! Fundacja Ars będzie koordynować to najweselsze miejsce - Strefę Dziecka.

Spotykamy się 24.09.2016 na Placu Wolności. Od godziny 10:00 do 18:00  zorganizowane zostaną liczne animacje oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Do animacji strefy koordynowanej przez Fundację Ars, dołączyły inne organizacje pozarządowe, które zaprezentują profil swojej działalności na rzecz dzieci oraz zorganizują i poprowadzą autorskie warsztaty.

Zadaniem Strefy Dziecka jest integrowanie lokalnej społeczności oraz organizacji pozarządowych, a także budowanie postaw prospołecznych wśród najmłodszych. Poprzez szereg działań edukacyjnych i animacyjnych stworzy się możliwość rozwoju, integracji i edukacji dzieci z terenu całego Poznania. Działania w Strefie Dziecka będą się odbywały równolegle do ustalonych w ogólnym harmonogramie wydarzeń na płycie Placu Wolności.

Fundacja Ars proponuje:
10:00-18:00
- plener malarski przy sztalugach
- warsztaty artystyczne "W warsztacie wesołego fotografa" tworzenie monideł oraz sesje zdjęciowe w poznańskiej fotobudce
- warsztaty edukacyjne "Wolontariat. Lubię to!"
- warsztaty taneczne i sportowe
- gry i zabawy podwórkowe
- animacje chustą Klanza
- wielkie bańki mydlane
- malowanie twarzy

Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarte Drzwi".
10:00-18:00
- warsztaty plastyczne "Szkoła marzeń"
- konkurs na najciekawszy pomysł inicjatywy społecznej. Autor najciekawszego pomysłu otrzyma propozycję współpracy przy wspólnej realizacji projektu.

Klub Sportowy Akademia Judo
10:00-18:00
- 3 pokazy judo połączone ze wspólnym treningiem dla wszystkich dzieci.
- między pokazami dzieci będą mogły poznawać techniki judo i zadawać pytania dotyczące tego sportu.

Fundacja Wspierania Rozwoju Dziecka "Cali Mali"

g:11:00 - 12:30
- "DoMówka - domowe sposoby na wywołanie mowy" - warsztaty dla dzieci w wieku 0-3 wraz z rodzicami. Celem warsztatu jest wspomaganie prawidłowego rozwoju mowy oraz wczesnej nauki czytania.

g.12:30-14:00
- konsultacje logopedyczne

udział w Strefie Dziecka zgłosiło także Wielkopolskie Stowarzyszenie Edukacyjne

 

Darczyńcy

Partnerzy