Oferta wrześniowych warsztatów w Fundacji ARS

01 wrzesień 2015 Dział: Aktualności Napisała 

zdjwtle.jpg

Fundacja ARS istnieje już 12 lat i jest najaktywniejszą organizacją pożytku publicznego na terenie Poznania. Bogata oferta edukacyjno – artystyczna, którą proponujemy kierowana jest do dzieci i młodzieży, w tym osób z niepełnosprawnością oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą warsztatów dostosowana do wieku dzieci.


Oferta warsztatowa dla Przedszkoli i klas 0-3.


1. Oferta standardowa:


Warsztaty plastyczne – mają na celu zapoznanie dzieci z różnymi technikami malarskimi np: rysunek węglem, pastele, malowanie farbami. Dzieci będą miały okazję uczestniczyć w plenerach malarskich, tworząc obrazy przy sztalugach, malując za pomocą dłoni i stóp oraz eksperymentować z kolorami. Warsztaty te są doskonałą okazją do rozwijania zdolności manualnych oraz poszerzania wyobraźni.

Rękodzieło – to warsztaty, podczas których każde dziecko zapozna się z różnymi technikami tworzenia rzeczy przydatnych na każdą okazję. W zajęciach zostaną wykorzystane elementy rzeźbiarstwa i modelarstwa np: glina czy masa solna oraz techniki dekoracyjne: decoupage, quiling i origami.

Warsztaty teatralne – mają na celu zachęcić dzieci do przełamywania lęku, jaki towarzyszy każdemu na scenie. Poprzez zabawę poznają techniki teatralne, emisję głosu oraz ruch sceniczny od kuchni. Dostosowując warsztat do danej tematyki mamy okazję wcielać się w różne role, budować scenografię i stworzyć stroje oraz rozbudzać w sobie zamiłowanie do aktorstwa i teatru.  W ramach warsztatów pracujemy na scenie  z profesjonalnym nagłośnieniem
i oświetleniem.

Warsztaty taneczne – to w głównej mierze zajęcia ruchowe przy muzyce, dzięki którym dzieci ćwiczą koordynację ruchową, równowagę i kondycję. Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję zapoznać się z różnymi stylami tanecznymi, między innymi: zumba, taniec nowoczesny, elementy tańca towarzyskiego. Trudność układów tanecznych dostosowana jest do wieku i rozwoju dzieci.

Warsztaty muzyczne – mają za zadanie uwrażliwić dzieci i rozbudzić w nich pasję do muzyki. Dzieci będą mogły zrobić własne instrumenty, zapoznać się z różnymi gatunkami muzyki, poznać kompozytorów muzyki klasycznej. W trakcie zajęć każde dziecko będzie mogło poczuć się artystą, biorąc udział w warsztatach wokalnych oraz instrumentalnych.


2. Oferta indywidualna dla klas:


Oprócz standardowych warsztatów Fundacja Ars prowadzi szereg zajęć tematycznych, związanych z poszczególnymi świętami. W zależności od wyboru warsztatów, elementem wprowadzającym jest Kino Ars, na podstawie którego omawiany i przedstawiany jest temat i cel poszczególnych zajęć. 

5 września – Dzień Postaci z Bajek – w ramach zajęć mamy do zaproponowania trzy rodzaje warsztatów, w których wrócimy do ulubionych bajek rozwijając wyobraźnię, kształtując zdolności manualne i motoryczne. 

∙ Warsztat plastyczny ,,Mój ulubiony bohater":
▪ Tworzenie ulubionych postaci z bajek z papieru, kartonów i kolorowych wycinanek.
∙ Warsztat teatralny ,,W bajkowym teatrze":
▪ Stworzenie Teatru Cieni na podstawie improwizowanej bajki z wykorzystaniem kukiełek
∙ Zajęcia taneczne ,,Z Kopciuszkiem na balu":
▪ Balik z przebieraniem się za  postaci z bajek;

8 września - Dzień Dobrych wiadomości – warsztaty mają na celu integrację klasy poprzez szereg zabaw, dzięki którym dzieci będą mogły się lepiej poznać i przekazać sobie wiele dobrych wiadomości.

∙ Warsztat plastyczny: "Poczta dobrych wiadomości":
▪ Tworzenie własnych kartek, pocztówek, papaterii
∙ Rękodzieło ,,Kolorowe ołówki":
▪ Tworzenie i wyszywanie ozdób na ołówki i długopisy
Zajęcia arteterapeutyczne o tematyce uprzejmości, samooceny i pracy w grupie

12 września – Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - zajęcia edukacyjne mające na celu wprowadzenie prawidłowych nawyków oraz kształtowania odpowiedniej techniki mycia zębów. Łącząc sztukę plastyczną i zabawę dzieci będą mogły nauczyć się podstawowych zasad dbania o jamę ustną.

Prozdrowotny warsztat "Szczotka, Pasta": 

Tworzenie kalendarzy szczotkowania zębów oraz kartonowych modeli szczęki

15 września – Dzień opakowań – zajęcia konstrukcyjne, w których dzieci będą mogły kreatywnie wykorzystać materiały recyklingowe (kartony, pudełka, puszki i opakowania plastikowe). Celem warsztatów jest  ćwiczenie wyobraźni przestrzennej oraz utrwalanie wiedzy o ekologii.

∙ Warsztat architektoniczny ,,Buduję, konstruuję, tworzę"

Tworzenie przestrzennych budowli, opakowań na prezenty, szkatułek na skarby.  

23 września – Dzień astronomicznej jesieni – czyli pożegnanie lata i przywitanie jesiennego klimatu. Warsztat rozwija zdolności manualne i kreatywność. Uczy ekologicznego wykorzystania wszelkich materiałów w połączeniu z artystycznymi technikami tworzenia prac. 

∙ Warsztaty ekologiczne "Babie Lato":
▪ zajęcia plastyczne, w których dzieci będą wykorzystywać elementy natury przy tworzeniu jesiennych kolaży. 

26 września – Europejski Dzień Języków – zajęcia pozwalające na poznanie innych kultur, krajów i regionów. W zależności od wyboru jednego z trzech warsztatów, zajęcia urozmaicane są Kinem Ars, dyskusją i zajęciami integracyjnymi.

∙ Zajęcia plastyczne ,,Mapa świata":
▪ Podróż po wybranych kontynentach, nauka kilku podstawowych zwrotów w językach obcych, tworzenie mapy omawianego kraju
∙ Warsztaty taneczne ,,W rytmie tańców świata":
▪ Nauka podstawowych kroków np. tańca belgijskiego, irlandzkiego, tanga argentyńskiego, walca wiedeńskiego i angielskiego
∙ Warsztaty muzyczne ,,Ludowe muzykowanie":
▪ Poznawanie muzyki i robienie instrumentów ludowych

26 września - Europejski Dzień Ptaków - spotkania  uczą wykorzystania zarówno profesjonalnych materiałów plastycznych jak również zestawienia ich z materiałami recyklingowymi. Podczas zajęć nauczymy się także rozpoznawania odgłosów różnych ptaków mieszkających w Polsce

∙ Warsztaty z rękodzieła - tworzenie breloczków w kształcie ptaków
∙ Warsztat plastyczny - Malowanie na sztalugach ptasich portretów

30 września – Światowy Dzień Chłopaka:
∙ Dyskoteka z okazji święta chłopców
∙ Warsztat plastyczny: przygotowywanie podarunków dla chłopców z klasy

 

3. Ważne informacje:

∙ Zajęcia odbywają się w siedzibie Fundacji ARS (ul. Nowowiejskiego 15/15a, Poznań);
∙ Τrwają 1,5 godziny;
∙ Μinimalna liczba osób w grupie to 10 os.
∙ Κoszt zajęć to 5 zł od osoby.

Osoba kontaktowa:
Dorota Chudzik
61 855 25 45 lub 509 600 403
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.ars.org.pl

Serdecznie zapraszamy! 

OFERTA1.jpeg

OFERTA2.jpeg

OFERTA3.jpeg

 

 

 

Darczyńcy

Partnerzy